Aktuality a zajímavosti

Samovýroba dříví

Samovýroba dříví z obecního lesa

Zájemci o samovýrobu palivového dříví z obecního lesa mohou kontaktovat obecního lesního hospodáře pana Pavla Černého na tel. 702 134 278.
Místní občané mohou formou samovýroby získat i kůrovcové dříví.


Ztráty a nálezy

V lese u místní části Rastory se našel dálkový ovladač k vozidlu značky Volkswagen. K vyzvednutí v úředních hodinách kanceláře OÚ Podolí I.


Zimní svoz komunálního odpadu

Zimní svoz začíná ve 45. týdnu. Od 6.11.2019 se bude odpad vyvážet každý týden ve středu.


Leták k čipování psů

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-k-cipovani-psu.pdf 256.1 Kb

Platba místního poplatku za odvoz odpadu v roce 2019

Platbu místního poplatku za provozování systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů dle vyhlášky č.4/2015 splatnou vždy k 31.3. můžete uhradit hotově v kanceláři OÚ nebo na bankovní účet č. 4320271/0100, VS: 1340, zpráva pro příjemce: jméno, číslo objektu.
- fyzická osoba s trvalým pobytem v obci ve věku 18 - 69 let v částce 400,-Kč/rok
- fyzická osoba s trvalým pobytem v obci ve věku 0 - 17 let v částce 200,-Kč/rok
- fyzická osoba s trvalým pobytem v obci ve věku nad 70 let a více v částce 200,-Kč/rok
- fyzická osoba, která má ve vlastnictví stavbu určenou k rekreaci, byt, rodinný dům, ve kterých není hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba, v částce 500,-Kč/rok


Služba GO SMS

Služba GO SMS slouží k hromadnému rozesílání informačních SMS zpráv. Zájemce, o využívání této služby, vyplní v kanceláři OÚ souhlas se zpracováním osobních údajů.


Místní poplatek za povolení k vjezdu

Výdej povolení k vjezdu s motorovým vozidlem na část místní komunikace ,,Na Podolsku" byl z technických důvodů pozastaven. Využijte parkoviště v areálu kempu Podolsko.


Kde jsou ke koupi knihy Střípky z historie Podolí I a Obrázky z Podolska a okolí

Obě knihy si můžete zakoupit na Obecním úřadě v Podolí I, v prodejně potravin v Podolí I, v bernartické knihovně, v Milevském muzeu a milevském infocentru. Dále je možné objednat si knihu na dobírku na adrese Obecního úřadu v Podolí I, v tomto případě je nutné připočítat ještě 120,-Kč poštovné.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat01229558198.pdf 3711.6 Kb
Podolí obálka.pdf 76.2 Kb

Výzva

Na našich internetových stránkách uveřejňujeme historické fotografie, u kterých se obtížně určuje letopočet či přesnější datace (např. školní fotografie). Prosíme tedy ty občany, kteří budou znát přesnější údaje u uvedených fotografií či dokumentů, o informace či upřesnění.

Děkuji za ochotu.
Milada Jiroušková