Aktuality a zajímavosti

Bioodpad

Biologicky rozložitelný odpad (trávu a větve ze zahrad) je možno odvážet do objektu bývalého manipulačního skladu Podolí I od 1.4. do 31.10.2020 každou sobotu a neděli pouze v době od 10 do 18 hodin.


Letní svoz komunálního odpadu

Letní svoz začíná ve 14. týdnu. Od 2.4.2020 se bude odpad vyvážet každý sudý týden ve čtvrtek.


Informace pro občany - leták Coronavirus

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-coronavirus-vicejazycny-3.pdf 488.4 Kb

Oznámení OÚ majitelům rekreačních objektů - místní poplatek za komunální odpad v roce 2020

Zastupitelstvo obce Podolí I schválilo dne 9.12.2019 novou obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů č. 1/2019, kterou došlo k navýšení poplatku od 1.1.2020 z důvodu zdražení ceny za skládkování a za odvoz odpadu.
Sazba poplatku činí 700,-Kč za objekt v k.ú. Podolí I.
Platební údaje: č.ú. 4320271/0100, VS: 1340, SS: čp. nebo če., zpráva pro příjemce: jméno vlastníka


Samovýroba dříví

Samovýroba dříví z obecního lesa

Zájemci o samovýrobu palivového dříví z obecního lesa mohou kontaktovat obecního lesního hospodáře pana Pavla Černého na tel. 702 134 278.
Místní občané mohou formou samovýroby získat i kůrovcové dříví.


Ztráty a nálezy

V lese u místní části Rastory se našel dálkový ovladač k vozidlu značky Volkswagen. K vyzvednutí v úředních hodinách kanceláře OÚ Podolí I.


Služba GO SMS

Služba GO SMS slouží k hromadnému rozesílání informačních SMS zpráv. Zájemce, o využívání této služby, vyplní v kanceláři OÚ souhlas se zpracováním osobních údajů.


Kde jsou ke koupi knihy Střípky z historie Podolí I a Obrázky z Podolska a okolí

Obě knihy si můžete zakoupit na Obecním úřadě v Podolí I, v prodejně potravin v Podolí I, v bernartické knihovně, v Milevském muzeu a milevském infocentru. Dále je možné objednat si knihu na dobírku na adrese Obecního úřadu v Podolí I, v tomto případě je nutné připočítat ještě 120,-Kč poštovné.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
plakat01229558198.pdf 3711.6 Kb
Podolí obálka.pdf 76.2 Kb

Výzva

Na našich internetových stránkách uveřejňujeme historické fotografie, u kterých se obtížně určuje letopočet či přesnější datace (např. školní fotografie). Prosíme tedy ty občany, kteří budou znát přesnější údaje u uvedených fotografií či dokumentů, o informace či upřesnění.

Děkuji za ochotu.
Milada Jiroušková