Slavnostní předávání cen nejúspěšnějším hasičům

Slavnostní předávání cen nejúspěšnějším hasičům

Slavnostní předávání cen v Kulturním domě v Podolí I 9.10. 2015

PODOLÍ I - Po poslední soutěži okresního pohárového seriálu v požárních útocích 12. září ve Skalách na Protivínsku všechny hasičské týmy očekávaly, že jako tradičně převezmou diplomy, ceny a pojedou domů. Vítězové se těšili na poháry. Někteří byli trochu zaskočení, když se od vedení okresního hasičského sdružení dozvěděli, že vítězové budou dekorováni až na slavnostním večeru v říjnu. Záměrem bylo, aby se hasiči a hasičky, kteří se věnují požárnímu sportu, sešli také společensky. A na to došlo v pátek 9. října v kulturním domě v Podolí I. Teď už asi málokdo pochybuje o tom, že to byl výborný nápad.

Okresní výbor ústy starosty Jiřího Heinricha ocenil všechny, kteří se na letošním seriálu soutěží podíleli. Od rozhodčích, přes startéry až po soutěžní týmy. Poděkoval i obci Podolí I za poskytnutí sálu. Slavnosti se zúčastnil senátor Karel Kratochvíle a také starostka okresního sdružení hasičů v sousedních Strakonicích Jaroslava Boukalová. Přivezla obří tekutý dárek a věnovala ho ženám. 

Dárkový koš si odnesl také Aleš Fürst z Milenovic, který vzorně reprezentoval na mistrovství ČR v dorostu a skončil třetí. Mládeži Písecka se letos mimořádně dařilo i v krajské soutěži. 

Pak už putovaly diplomy a ceny k jednotlivým soutěžním týmům. Zaznělo, že dobrým nápadem bylo vytvořit kategorii Klasik pro sbory, které chtějí soutěžit, ale nemají sportovní mašiny, nýbrž klasické zásahové stříkačky PS 12. V této kategorii dosáhli na medailová umístění v mužích bronzový tým Křenovic, stříbrní byli veteráni z Jehnědna, kteří se ale dostavili prořídlí, protože chystali na sobotu finále Vltavského poháru. Právě po této soutěži se soutěžní týmy na závěr společensky scházejí už několik let a okresní výkonný výbor se tu inspiroval. Vítězem kategorie Klasik v mužích se stal tým Vlastce. 

V ženské kategorii Klasik byly bronzové ženy z Nového Dvora, druhé hasičky z Kluk a vítězství patřilo děvčatům ze Zbelítova. Velkou chvíli zbelítovských hasiček si nenechala ujít starostka obce Zbelítova Markéta Honzíková. 

V mužské kategorii Open, kde startují i sportovně upravené požární stříkačky se vítězem stal tým Krč II, který stejně jako Krč I nastupuje i v elitní Jihočeské hasičské lize. Stříbro patřilo Milenovicím a bronz Pasekám. Nejlepší hasičský sport se tedy dělá na Protivínsku. A to se až na výjimku potvrdilo i v ženské kategorii Open.

V ženské kategorii Open vyhrály hasičky ze Záboří, stříbro patřilo ženám z Krče a bronz ženám z Podolí I.

Muži z Vlastce a Krče II a ženy ze Zbelítova a Záboří mají do konce přístího ročníku okresní pohárové soutěže v držení i obří putovní poháry. Po rozdělení cen následovala večeře a zábava s muzikou. Proběhlo také hlasování o nejzdařilejší fotku z hasičských soutěží, každý účastník večera dostal lísteček, který mohl nalepit k vybrané fotografii na výstavce.